UEFA Euro 2024: poradnik dla kibiców

  • 19 kwietnia 2024

UEFA EURO 2024 to najważniejsza impreza piłkarska na Starym Kontynencie w bieżącym roku. W dniach 14 czerwca – 14 lipca najsilniejsze reprezentacje narodowe w Europie rywalizować będą na niemieckim turnieju o miano tej najlepszej. Łącznie rozegranych zostanie 51 meczów piłkarskich, w których z pewnością nie braknie emocji! Gdzie kupić bilety na EURO 2024, gdzie oglądać mistrzostwa Europy 2024?

Gdzie można kupić bilety na Euro 2024?

Organizatorem mistrzostw Europy 2024 jest UEFA, a więc to ona odpowiada za dystrybucję wejściówek. UEFA w tym zakresie współpracuje z federacjami piłkarskimi, które mają za zadanie przekazać kluczowe informacje, terminy oraz ceny biletów na mecze reprezentacji narodowych. Polski Związek Piłki Nożnej wraz z UEFĄ podkreślają, że za legalną sprzedaż biletów na EURO 2024 odpowiada tylko i wyłącznie strona internetowa https://www.uefa.com/euro2024/ticketing/. Należy zaznaczyć, że kupno biletów poprzez inne strony internetowe wiąże się z dużym ryzykiem, a według organizatorów jest to działanie nielegalne.

Warunkiem ubiegania się o bilety na mistrzostwa Europy 2024 jest założenie konta na portalu UEFA (Tickets Euro), a następnie wybranie interesującej nas reprezentacji narodowej. Następnie zgodnie z zaplanowanym terminarzem użytkownik może ubiegać się o nabycie wejściówki. Oczywiście liczba biletów jest ograniczona. Ceny biletów na mecze fazy grupowej wahają się od 30 do 600 euro.

Kiedy startują UEFA Euro 2024?

Mistrzostwa Europy 2024 w piłce nożnej odbędą się na przełomie czerwca i lipca. Mecz otwarcia pomiędzy Niemcami a Szkocją będzie rozegrany 14 czerwca w Monachium, natomiast finał 14 lipca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. To wówczas kibice poznają najlepszą drużynę narodową na Starym Kontynencie. Warto przypomnieć, że przez cały okres trwania turnieju zostanie rozegranych aż 51 meczów piłki nożnej na najwyższym poziomie.

Gdzie oglądać mistrzostwa Europy?

Wielu kibiców piłki nożnej nie może doczekać się czerwca, kiedy rozpoczną się mistrzostwa Europy 2024. EURO 2024 to 51 meczów piłki nożnej, podczas których będzie panowała niezapomniana atmosfera i duże emocje. Polacy również wyczekują turnieju finałowego, ponieważ biało-czerwoni zakwalifikowali się do niego po barażach. Nasza kadra narodowa rywalizować będzie w grupie D, gdzie zmierzy się z Francją, Holandią i Austrią. Z tego względu kibice w naszym kraju z chęcią dowiedzieliby się, gdzie będą transmitowane mecze EURO 2024. Gdzie oglądać mistrzostwa Europy?

Wszystkie mecze Mistrzostw Europy 2024 będą transmitowane w Telewizji Polskiej. Transmisje meczów będą dostępne w TVP Sport, a także w innych kanałach telewizyjnych. Ponadto piłkarskie emocje będzie można przeżywać oglądając transmisje w Internecie na stronie internetowej TVP Sport, a także w aplikacji mobilnej TVP Sport. Co więcej, Telewizja Polska zadba również o odpowiednie opakowanie turnieju finałowego w Niemczech, więc z pewnością nie zabraknie programów i wywiadów poświęconych EURO 2024.

Kto zagra na Euro 2024?

Pod koniec marca poznaliśmy trzy ostatnie drużyny, które odniosły sukces w barażach i zameldowały się na EURO 2024. Łącznie w turnieju finałowym, którego gospodarzem są Niemcy, wezmą udział 24 reprezentacje narodowe. Oprócz gospodarzy wystąpią: Szkocja, Węgry, Szwajcaria, Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania, Słowenia, Dania, Serbia, Anglia, Polska, Holandia, Austria, Francja, Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina, Turcja, Gruzja, Portugalia, Czechy.

Kto faworytem do wygrania ME 2024?

Eksperci piłki nożnej przewidują, kto ma największe szanse, aby sięgnąć po mistrzostwo Europy. Nic dziwnego, że ich zdaniem największe szanse na triumf mają wicemistrzowie Europy z 2020 roku – Anglicy oraz wicemistrzowie świata z 2022 roku – Francuzi. Wysokie notowania mają także gospodarze, czyli Niemcy. Nieco niżej stoją akcję Hiszpanii i Portugalii, lecz wielu obserwatorów futbolu przyznaje, że obie reprezentacje mogą włączyć się do walki o jak najwyższe cele.